We deal in All India and especially in the cities like, Delhi, Gurgaon, faridabad, amnesar, mumbai, Noida, Greaer Noida,Hyderabad, bangalore, Chennai, Ahmedabad, Dhanbad, Bhubaneshwar, Pune, Bhopal, Vadodara, Jaipur, Udaipur, Ranikhet, Nainital, Rudrapur, Dehradoon, Rishikesh, Haridwar, Solan, Shimla, Jammu, Chandigarh, Ludhiana, Kannur, Ranchi, Raipur, Bhilai, Bilaspur, Korba, Rajgarh,Jagdalpur, Ambikapur, Bhatapara,Champa, Kanker, Dongragarh,Mungeli
Get Latest Price
| Brand | Protonix |
| Lighting Color | Cool White, Warm White, Pure White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | Incandescent |
| IP Rating | IP40 |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color Temperature(CCT) | Cool White, Warm White |
| IP Rating | IP44 |
| Input Voltage(V) | 320 |
| Body Material | Aluminum |
| Wattage | 6- 18 W |
Get Latest Price
| Lighting Color | Warm White |
| Brand | OEM, PROTONIX |
| Power | 3W to 20W |
| Light Source | AC |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP 20 |
| Warranty | 2 Year |
| Certification | ISO |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Round |
Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | PROTONIX |
| Power | 3W to 20W |
| Light Source | AC |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP20 |
| Warranty | 2 Year |
| Certification | ISO |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 200 pcs
Ashish Choudhary (Director)
Protonix Fortuner India Private Limited
C-45, Sector-81, Noida, Phase-Ii
Noida - 201305, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India