We deal in All India and especially in the cities like, Delhi, Gurgaon, faridabad, amnesar, mumbai, Noida, Greaer Noida,Hyderabad, bangalore, Chennai, Ahmedabad, Dhanbad, Bhubaneshwar, Pune, Bhopal, Vadodara, Jaipur, Udaipur, Ranikhet, Nainital, Rudrapur, Dehradoon, Rishikesh, Haridwar, Solan, Shimla, Jammu, Chandigarh, Ludhiana, Kannur, Ranchi, Raipur, Bhilai, Bilaspur, Korba, Rajgarh,Jagdalpur, Ambikapur, Bhatapara,Champa, Kanker, Dongragarh,Mungeli
Get Latest Price
| Wattage | 30-200W |
| Brand | Protonix/ OEM |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP67, IP55, IP66 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Cool White |
Minimum order quantity: 100 Piece
SPECIFICATIONS :-
Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Brand | Protonix/ OEM |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP 20 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Cool White |
Get Latest Price
| Warranty | 80W |
| Wattage | 80W |
| Usage/Application | Outdoor / Indoor |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Lighting Color | Warm White |
| Model Number | protonix 80w led flood light |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Beam angle | 120 degree |
| Colour Temperature | 6500k |
| Luminaire Housing | Aluminium |
Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Protonix/ OEM |
| IP Rating | IP67, IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminium |
Get Latest Price
| Wattage | 90W |
| Brand | PROTONIX |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Color | CW |
Get Latest Price
| Wattage | 100VAC-300VAC |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White, Pure White, Warm White |
Get Latest Price
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISO |
| Input Voltage(V) | 12 V |
| IP Rating | IP33, IP44, IP40 |
| Body Material | Aluminum |
Get Latest Price
| Certification | PROTONIX |
| IP Rating | IP20 |
| Body Material | Aluminum die casting |
| Color Temperature | 5000-6500 K, 2700-3000 K, 3500-4100 K |
| Wattage | 6 |
| Color | Cool White |
Features:
High quality
Long lasting
Customized
Reliable
Fine finish
Ashish Choudhary (Director)
Protonix Fortuner India Private Limited
C-45, Sector-81, Noida, Phase-Ii
Noida - 201305, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India