₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 Ah |
| Inverter Type | Off Grid |
| Voltage | 12 V |
| Phase | Single Phase |
| Technology | Lithium Ion |
| MPPT Type | PWM |
| Warranty | 24 Months |
| Max PV Voltage | 250 V |
| Inverter Capacity | 1000 VA |
| Battery Support | Single Battery |
| Brand | Protonix |
| Backup Time | 2–3 Hours |
| Output Voltage | 220 V |
| Usage Pattern | Shop, Home, Office, Small Business |
| Efficiency | Up to 90% |
| Maintenance | Maintenance Free |
| Usage | Home, School, Hospital, Petrol Pump, Commercial |
| Compatible Inverter | Sine Wave |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 47000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100Ah |
| Country of Origin | Made in India |
| Inverter Type | Off Grid |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 24V |
| Technology | Liithium-ion |
| Warranty | 24M |
| Inverter Capacity | 2000VA |
Minimum order quantity: 5 Piece
Ashish Choudhary (Director)
Protonix Fortuner India Private Limited
C-45, Sector-81, Noida, Phase-Ii
Noida - 201305, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India