We deal in All India and especially in the cities like, Delhi, Gurgaon, faridabad, amnesar, mumbai, Noida, Greaer Noida,Hyderabad, bangalore, Chennai, Ahmedabad, Dhanbad, Bhubaneshwar, Pune, Bhopal, Vadodara, Jaipur, Udaipur, Ranikhet, Nainital, Rudrapur, Dehradoon, Rishikesh, Haridwar, Solan, Shimla, Jammu, Chandigarh, Ludhiana, Kannur, Ranchi, Raipur, Bhilai, Bilaspur, Korba, Rajgarh,Jagdalpur, Ambikapur, Bhatapara,Champa, Kanker, Dongragarh,Mungeli
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Power | 12W |
| Shape | Round |
| Wattage | 12 W |
| Light Type | Surface Light |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Lighting Color | Pure White |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Voltage | 220V |
| Body Material | Ceramic |
| Certification | BIS, RoHS |
| Base Type | B15 |
| Type of Lighting Application | Indoor light, Outdoor Lighting |
| Warranty | 2 Years |
| Housing Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP 20 |
Minimum order quantity: 500 Piece
We offer 3W, 6W, 12W, 18W and 22W Surface LED panel lights in circular and Square shapes as per following
Specifications:
Get Latest Price
| Shape | Round |
| Wattage | 12 W |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Protonix |
| Lighting Type | High Intensity Discharge |
| Lighting Color | Cool White |
| Voltage | 12v |
| Body Material | Aluminium Alloy |
| Certification | BIS |
| IP Rating | IP33 |
We offer 3W, 6W, 12W, 18W and 22W Surface LED panel lights in circular and Square shapes as per following
Specifications:
₹ 410 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Voltage | 12v |
| Usage/Application | Home |
| Lighting Type | Incandascent |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | ALUMINIUM ALLOY |
| Certification | RoHS, RoHS |
| Brand | Protonix |
| IP Rating | IP33 |
We offer 3W, 6W, 12W, 18W and 22W Surface LED panel lights in circular and Square shapes as per following specifications:
Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Brand | Protonix |
| Body Material | ALUMINIUM ALLOY |
| Voltage | 12v |
| Usage/Application | Home |
| Lighting Type | Incandascent |
| Lighting Color | Warm White |
| Certification | RoHS, RoHS |
| IP Rating | IP33 |
We offer 3W, 6W, 12W, 18W and 22W Surface LED panel lights in circular and Square shapes as per following specifications:
Get Latest Price
| Shape | Round & Square |
| Wattage | 6W-22W |
| Brand | Protonix |
| Body Material | Aluminium Alloy |
| Lighting Color | Cool White |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | Home |
| Certification | ISI |
| Body Color | White |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| IP Rating | IP-20, IP33 |
| Input Voltage | 220 |
We offer 3W, 6W, 12W, 18W and 22W Surface LED panel lights in circular and Square shapes as per following
Specifications:
Ashish Choudhary (Director)
Protonix Fortuner India Private Limited
C-45, Sector-81, Noida, Phase-Ii
Noida - 201305, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India